2019 türküleri dinle listesi

2019 Türkü Dinle – En Güzel Türküleri Dinle

2019 Türkü Dinle

2019 türküleri dinlemek için bir arayışınız var ise ona burada nokta koyabilirsiniz çünkü sizler için yeni yılın en popüler türkülerini listeledik. Anadolu’nun en ücra köylerinde yetişmiş ve parlamış dahi olsalar türkücülerimize gereken değeri veriyoruz. Onlar ki “türkü söyleyenden zarar gelmez.” sözünün hakkını veren insanlar. Bizler de türkü sevdamızı 2019 yeni çıkan türküler ile biraz pekiştiriyor, özlemimizi hafifletiyoruz.

Mahzuni Şerif, Neşet Ertaş, İbrahim Tatlıses, Zara, Ceylan, Musa Eroğlu, Volkan Konak, Seyfi Doğanay, Koray Avcı, Davut Güloğlu, Güler Duman, Neşe Karaböcek, Yavuz Bingöl, Sabahat Akkiraz gibi bir çok usta türkücünün ardından yeni nesilde peşinden çok başarılı türküleri seslendirerek geliyor.

Eski türkülere yeniden hayat veren gençlerimiz, adında dahi Türk geçen bu müzik ve şarkı türünü ömür boyu yaşatacak gibi görünüyor. Onlarca yeteneğin arasından sıyrılıp kendini ispar eden gençlerimiz yarınlara umut veriyor. Tarkan dahi Türk Sanat Müziği ve türkü sevdasını seslendirdiği şarkılarla bizlerede hissettiriyor. Türkü dinlemek inanın ruhu besliyor ve sürekli dinleme isteği aşılıyor. Bağımlılık yapabilir…

2019 En Yeni ve En İyi Türküler

2019 en yeni türküler Ocak ve Şubat ayında revaçta olacak gibi görünüyor. Kış aylarında nedense daha bir çok dinleniyor ve gözlemlerimize göre 2019 en iyi türküleri de her sene olduğu gibi bu aylarda piyasaya çıkacak. Havanın soğukluğundan bir kaçış, iç ısıtan o sesler… Sebebi bu sanırım.

Ayrıca şaşırtıcı birşey daha var ki oda artık ortaokul ve lise çağında bu şarkılar dinlenmeye başlanıyor. Sanıyoruz ki sosyal medyanın gücü artık her şarkının hızlı bir şekilde yayılmasını ve popülarite kazanmasına sebep oluyor. Buda oldukça az faydası olan bu platformların nadir iyiliklerinden.

2019 En Güzel Karadeniz Türküleri Dinle

Davut Güloğlu, Volkan Konak, Kazım Koyuncu, Fuat Saka gibi ustaların ağızlarından 2019 karadeniz türküleri dinle nasıl bir tecrübedir biliyoruz. Özellikle bu ustaların sahnelerini görmek, canlı dinlemek; muazzam bir duygu, tarifsiz! Bunun bilincinde olarak yukarıda ki listemize bu ustalarıda ekledik, umarız beğenirsiniz.

2019 Ege Türküleri Dinle

Ege – Trakya türküleri dinlemek için sitemizi tercih ettiğiniz için teşekkürler dostlar. Türkü dinle seçeneği inanın ki en net şekilde burada yer alıyor… Uzun bir aradan sonra yeniden aranıza dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve bunu herkese hissettirmeye çalışıyoruz. Nasıl mı? Ata Demirer’in son zamanlarda oldukça popüler hale getirdiği 2019 Ege Türküleri ile tabiki.

Bir çok değerli sanatçının ağzından dinlediğimiz bu türküler bizleri derin düşünceler içine koyabilirken çoğu zaman göbek atmamıza vesile oluyor. Oldukça eğlenceli şarkılar ve türküler barındıran bu kültür dolu topraklar, bizlerin de bundan faydalanmasına izin veriyor.

Bunun yanında Doğu Türküleri 2019 konusu da oldukça revaçta. Kürtçe türküler için yeni bir konuyu çok yakında açacağız. O konun adıda 2019 kürtçe türküler olacaktır. O yüzden bizi takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

En Çok Dinlenen Türküler 2019

Merak edilenlerin başında geliyor diyebileceğimiz diğer bir konu ise en çok dinlenen türküler oluyor tabiki. Onlarca türkücü isimleri var ve rekabet bu denli yüksekken acaba en çok hangi türkücüler dinleniyor? Bunu söylemek için şu an tabiki çok erken, en azından Ocak ayının bitmesini beklememiz gerekiyor.

Türkücü İsimleri

Buda çok aranıyor arkadaşlar. Türkücü isimleri konusunda yeni olan arkadaşlarımız bu isimleri araştırırsa çok güzel şarkılar bulacak ve bir türkü sevdalısı olarak aramıza dönecektir.

  • #1 – Sevcan Orhan
  • #2 – Kubat
  • #3 – İbrahim Tatlıses
  • #4 – Neşet Ertaş
  • #5 – Zara
  • #6 – Hüseyin Turan
  • #7 – Ahmet Kaya
  • #8 – Selda Bağcan
  • #   – Devamı Gelecek

Konumuz sürekli güncellenecek, türkü listesine de yeni şarkılar hergün eklenecek.

One comment

  1. Türkü dinlemek için arama yapıyordum bu siteyi buldum. 2019 en yeni türküleri bekliyor olacağız, sürekli güncelleyiiim olur mu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir